tarihinde yayınlandı

REENKARNE DE BİR PANDA

Bir jeton daha attım bu sabah uyanmak için. Biraz esneme birazda yüzüme soğuk su. Kapanan eski günün yerine bir benzerini yaşamak için biraz daha esnedim, gözler kan çanağı hafif uykusuzluk bir tutam miskinlik iyidir.

Rutine ambargo koymamak için baya bir çaba sarf ediyorum. Her gün üç harfli bir sürü şeye maruz kalırken bir kaç örnek verelim; yol, ses, bok vb..

‪Şehirler arası bir umut yolculuğuna çıkıp, yolda kaybolmak istiyorum..‬
Belki bir Robinson crusoe belki de mahallenin delisi tarafımı henüz seçemedim, bu psikolojinin ağır travmatik bir yanı olmalı Antonyo, ne dersin Sence de öyle değil mi Alfred.

Bir kaç hatıra yakıp şömine başında şarap içelim, fizyolojik bir fırtınada nefesimiz kesilir, belki can vermeyiz ama can alıcı her anı yaşarız. Belki biraz bilinmez bir formülü sayıklarız, hatta çözüp insanlığa hizmet bile edebiliriz.
” Nefes + huzur x 2 {şarap+kahve} = bir sen + bir ben + birde bebek / aile % 100 mutluluk ” tam olarak böyle olmasada üzerinde bir kaç gece çalışırsak neden gerçek bir formül elde etmeyelim ki.

‪Sol ayağım ateşe basarken sağ ayağım buzun üstünde. Solum belki de sağımdır, baş parmağım ortada olabilir, kulaklarım gözlerimle yer değiştirmiş yada hiç var olmamıştır, gururum mantığımın ya yanında yada tam şöyle çevresinde bir yerde onu arıyor. Heyecanımı psikolog bir ablaya emanet ettim ihtiyaç duyduğumda geri alırım, şimdilik biraz güvende beklesin.
Öyle bir hayat işte‬.