tarihinde yayınlandı

Her Adım Geriye Gider Gibi !

Yıkık bir cümle ordusuna yine komutanlık ediyorum, hazır ol !

Yaşamın akışına bıraktım bırakalı olumlu bir şey göremez oldum, bu sefer yaşamın rahmine bırakmalıyım dedim bütün tohumları, doğacak her bir olay tanesini büyütüp kendi ellerimle eğitmeliyim. Tüm koşullarda pişman olmamak için en dürüst anılarımla süsleyip dünyaya bir soluk katabilirim. Belli mi olur daha felaket bir senaryo da çıkabilir.

Bir birinden bağımsız dizeler en sevdiğim yöntem, kafamı en güzel böyle boşaltıyorum devam edelim mi ?

İnsanların hayatına girip çıkmak çok basitleşmişken, çokta acımasız bir hal almadı mı ? En sıcak yerden tren’e binip Kuzey Ekspresi misali soğuk bir ortama kadar götürülüp soğuğa terk edilmek gibi değil mi sizce de ? Sen soğuk ve karanlıkla mücadele ederken tren geriye sıcak iklimine geri dönüyor acınası, utanılası.

Ben sırf hatıralara saygımdan kolumdaki saatin pilini değiştirmiyorum..
Bana incelikten bahsetmeyin, zira inceldiğim yerden koparsam birleştiğimde daha zarar verici olabilirim.

Rüzgara sırtımı kolayca dönsem de, yağmura karşı bunu yapamıyorum çünkü ne tarafa dönersem döneyim ıslatıyor yüzümü. Rüzgarı basit olaylar olarak düşünelim, ama yağmur kaçamadığımız bütün problemleri kapsıyor. Kaçınılmaz son gibi, köşe olmadan sıkıştırabiliyor seni boğazına kadar doldurabiliyor.

Çok olmamıştı sahiden yeni bir defoluşun izlerine tükürmek. Sersemce uzun süredir dinlemediğim müzik türlerine kadar indim, gerekli gereksiz her ritime bağlandım, karanlıkla konuştum, karanlıkta konuştum, karanlığa kadar konuştum.
O kadar çok konuştum ki dibini gördüğüm şişelerin içinde yankılanıyordu cümlelerim.

Yeni bir nefesi tanımak kaosu beraberinde getirmek zorunda mı bunu sorguluyorum, iki farklı cinsin ortak küme kurarken dışarda bıraktıkları kaosa gebe olurken, temeli henüz oluşmamış bir bakış açısının bu kaosa yenik düşmesi çok normal. Kaos amansız gelip yıkar ve gider. Taraflardan biri mi zarar görür orası muamma.

Hayatına bak artık, yeni bir sayfa açma o defteri yak.. ben öyle yaptım.