tarihinde yayınlandı

Arif V 216 / İZLEMEKTEN ÖTE

Yıllardır büyük bir keyifle G.O.R.A. yı izleyip “Ah ulan be bi devamı gelse deyip.” umarsızca iç geçirdim durdum ve göklerden bir haber geldi , dediler ki “Cem YILMAZ devam filmi niteliğinde Arif V 216 yı çekiyor” başladım manyak gibi takibe, çocuğum olmuş gibi sevinmiştim bu habere =) neyse tarih 5 ocak 2018 muhteşem bir heyecanla perdeye ilk çıktığı gün deparla gittim sinemaya koltuğuma yayıldım, altımda bir bebek bezi (ne olur ne olmaz) ve başladım izlemeye.

Yanılmıyorsam film 125 dk falan sürdü, bu süre zarfında ortalama 29684265 kez kahkaha atmış olmalıyım ki yanımdaki adam benim gülmemden baya rahatsız oldu.

Gelelim filmden bir kaç sahneye, öncelikle “Spolier verme yaa!” falan demeyin, spoiler vermelik bir durum yok çünkü.

Örnek; 216 saftirik bir şekilde Oyuncak Fabrikası sahibi Besim Beyin (Zafer ALGÖZ) eline düşer, Arif tam kurtaracakken Besim Beyin kardeşi Pervin (Ahu YAĞTU) 216’nın aklını çeler ve Arif’le arasını bozar bla bla filmi anlatmayacağım tabi fakat o kadar çok ince mesaj var ki hepsini almak için bir kaç kere izlemeliyim. En çok altıma doldurtan şeylerden biri Arif’in Ajda Pekka’nın sahnesine konuk olduğunda aniden Zeki Müren kostümüne bürünmesi ve Tarkan’ın şarkısını ‘Takmış koluna bilim adamını’ diye coverlaması beni benden aldı =), her zaman yolculuğunda boxerla kalıp hangi tarihteyiz acaba sorusunu sorduğunda yüzüne çarpan gazete sayfasında öğrenmesi efsane, Çağlar ÇORUMLU’nun Zeki MÜREN canlandırmasını hiç söylemiyorum yeşilçamın dibini ekmekle sıyırmak gibi olmuş.

Erşan KUNELİ abimizi tekrar fakat biraz daha farklı bir karakter biçiminde görmek ekstra güldürüyor, bu sefer sanatçı menajerliğine soyunmuş fakat durup durup orgazm olması hayli gülünç =) Garavelin gözlerinin açılması olsun, Sadri ALIŞIK ve Ayhan IŞIK rolleri olsun, her saniyesinde Cem’in bir yerlere giydirmesi olsun, 216 için özel tasarlanan sevgili robot 232 falan daha neler neler.

Muhteşem kurgu, senaryo, oyunculuk, özel efektler, tamamen kusursuzdu hatta araya serpiştirdiği viraller bile yerindeydi. Umarım Türkiye Gişe Rekortmeni diye gösterilen saçma sapan filmerin hepsini eze eze geçip, hakettiği yeri bulur.

Ben sanırım biraz yazının dışına çıktım neyse iyi seyirler.